Sanikhaber.com

AKOM İstanbullulara Hafta Sonu İçin Önemli Uyarılarda Bulundu!

AKOM İstanbullulara Hafta Sonu İçin Önemli Uyarılarda Bulundu!

Mayıs ayının oldukça yağışlı geçmesinin ardından, Haziran ayındada yağışlar yer yer devam ediyor. Özellikle dün ve bugün yağan yağmurla birlikte AKOM’dan uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son bilgilere göre, yarın da İstanbul ve Ankara dahil pek çok ilde yağışlı geçecek, güneş yüzünü ise pazar gününden itibaren gösterecek.

Güne yağışla uyanan İstanbul’da, tedbiri elden bırakmayan vatandaşlar yağmurlukları ve şemsiyeleriyle dışarı çıkarken, yağmura dışarıda yakalananlar ise otobüs durakları, simitçi şemsiyeleri, apartman girişi gibi kapalı yerlere sığınmakta çareyi buldu. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşların zor anlar yaşadığı dikkatlerden kaçmadı. Yağış sebebiyle bazı yollarda da su birikintileri oluştu. Meteoroloji’den alınan son verilere göre yağışlar yarın Sabah saatlerine kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

AFET KOORDİNASYON MERKEZİ (AKOM) UYARDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbulluları sosyal medya aracılığıyla uyararak, “Bugün çok bulutlu, bölge genelinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıklar 3 ila 5 derece azalacak” mesajını mesajıyla İstanbulluları bilgilendirdi.

AFET KOORDİNASYON MERKEZİ (AKOM) NEDİR?
12 Aralık 2000 yılında kurulmuştur. Kasım 2002 tarihinde halihazırda bulunan AKOM binasına taşınmıştır. Her türlü doğal afetin öncesinden bitimine kadar geçen sürede, afetin en az zararla atlatılmasını sağlamak amacıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı kurumlar arasında iş bölümü, koordinasyon, işbirliğini sağlamak ve İstanbul Valiliği’nden gelecek talimatlar doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin üzerine düşen görevleri koordine etmektir. Afet Yönetimi merkezde, başbakanlığa bağlı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), illerde ise il özel idareleri bünyesinde, doğrudan valiye bağlı İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri tarafından yürütülmektedir. AKOM, İstanbul Valiliği’nden gelecek talimatlar doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin üzerine düşen görevleri yerine getirmektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ