Sanikhaber.com

AK Parti TBMM Grup Toplantısında Konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kuzey Irak’ın Referandum Kararı Bizi Derinden Üzmüştür!

AK Parti TBMM Grup Toplantısında Konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kuzey Irak’ın Referandum Kararı Bizi Derinden Üzmüştür!

AK Parti TBMM grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve aynı zamanda parti başkanlığı yapan, Kuzey Irak’taki referandum kararına sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bu süreçte bu adım büyük bir hatadır” şeklinde tavrını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşmasının Çarpıcı Başlıkları Şu Şekilde:

“AK Parti olarak, eğitimi önceliklerimizin en ön planına aldık. Sağlık üniversitelerinin ilk adımlarını biz attık. Son olarak Şehir Hastaneleri projesini hayata geçirdik. Şehir hastanelerimizin tamamını inşallah 1.5 yıl içinde açıyoruz. AK Parti insana odaklı bir Türkiye’yi hedeflemiştir.”

“BUNLARIN TEK DERDİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN BASIN AYAĞINI SÜRDÜRMEKTİR”

Kırmızı fularlı kıza da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Senelerce devrimci şiddet güzellemeleriyle eli kanlı teröristleri gençlerimize rol model olarak sundular. Ölüm tarlaları, ve kuru kafa kuleleridir. Yaptıkları hep bu. Beyefendi çıkıyor, konuşuyor. Barış, sevgi. Bal, bal demekle ağız tatlanırmı, yersen tatlanır. Bir kadın terörist üzerinden yine aynı oyunu oynuyorlar. Her gün askerimizin, polisimizin hayatına kasteden teröristleri allayıp pullayıp bir isim üzerinden aklamaya çalışıyorlar. Şehit edilen Aybüke öğretmenle ilgili üzüntü beyanına şahit oldunuz mu? Sözüm ona milletvekilleri Aybüke öğretmenimiz için kıllarını kıpırdattılar mı? Bunların tek derdi, terör örgütlerinin kalemşörlüğünü yapmaktır. Bu yavrumuzu orada katlettiler. Kim? Bu terör örgütü. Aybüke kızımızın babası ile de görüştük. Tüm milletimizin başı sağolsun diyorum tekrar.” şeklinde terör örgütünü sert bir şekilde eleştirirken, geçtiğimiz günlerde hain terör saldırısı yüzünden şehit düşen Aybüke öğretmen içinde taziyelerini sundu.

“BU NE BÜYÜK BİLGİSİZLİKTİR”

“Senin hastana hizmet edecek doktoru ölesiye dövmeler, bu ne cehalettir. Bu ne büyük cehalet. Dokturumuzun hizmet aşkı kalır mı? Milletçe biz bu noktada hizmet ehli olan öğretmenlerimiz, sağlık görevlilerimiz hepsi ile el ele vereceğiz. Şimdi de FETÖ’den, bölücü terör örgütüne kadar bütün çevrelere bunların hizmetkarlık yapmalarının sebebi işte budur. Tüm bu kart devrimcilerin sorumluluğu var. AK Parti’nin en büyük başarılarından biri de bu maskeli baloyu sona erdirmektir. Şu istasyonda takılalım yok. Üzerine üzerine gideceğiz. Bu milletin huzuruna kastedenlere bu işin hesabını soracağız, ara vermek yok devam. İnşallah, bundan sonra da sıfatı ve konumu ne olursa olsun, ihanet içine girenlerin maskelerini düşürmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

KUZEY IRAK’IN REFERANDUM KARARI: BİZİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Ülkemizde de PKK’nın tam iftar saatlerinde saldırıları ile verdiğimiz şehitler yüreğimizi dağlıyor. Kuzey Irak’la ilgili yapılan açıklama bizi derinden üzmüştür. Irak’ın toprak bütünlüğüne bir tehdittir ve yanlış bir adımdır. Temenni ederdik ki, istişare yolu ile yapılsın. Bu bölgede Kuzey Irak yalnız değildir. Musul’da Araplar, Kerkük’te Türkmenler birlikte yaşıyorlar. Biz barış içerisinde bu adımların atılmasını ve Irak’ın bütünlüğünü hep savunduk. Zaman zaman orada ipin ucunun da kaçtığını gördük. Bu bizi üzmüştür, Dışişlerimiz açıklamaları da yapmıştır. Kimsenin yararına değildir.” ifadelerine yer verirken Irak’ın yalnız olmadığını ve bütünlüğünü hep savunulacağının altını çizmiştir.

KATAR TEPKİSİ: İNSANİ DEĞİLDİR, İSLAMİ DEĞİLDİR

Son günlerde Körfez krizi ile gündeme gelen Katar’la da ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Katar’la ilgili çok ciddi yanlışların içine düşüldüğünü görüyoruz. Bir ülkenin halkını tecrite kalkmak insani değildir, İslami hiç değildir. Katar terör örgütü DEAŞ’a karşı Türkiye ile birlikte en kararlı duruşu gösteren ülkedir. Lütfen birbirimizi aldatmayalım. Katar’ı adeta suçlu gibi göstermenin bölgeye hiçbir faydası yoktur. PYD’ye ve YPG’ye sahip çıkanlar, bu verdikleri kararlarla bedeli ödenmeyecek yanlış adımlar atıyor.” ifadelerini kullanırken İslam Dünyasının bu yanlıştan dönmesini arzu ettiğini belirtmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ