Sanikhaber.com

AK Parti Grup Toplantısında Konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Toplantısında Konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Açıklaması

Bugün gerçekleştirilen AK Parti TBMM Grup Toplantısında askerlik konusuna da değinildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik ile ilgili beklenen açıklamayı grup toplantısında gerçekleştirdi.

BEDELLİ ASKERLİK KABİNENİN GÜNDEMİNDE DEĞİL

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” Bedelli askerliğin, kabinenin gündeminde olmadığını söyledi. Bir gazetecinin sorusu üzerine sosyal medyada bedelli askerliğe ilişkin yer alan bazı ifadeleri hatırlatarak, “O sözler size mi aitti?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bana ait değil, ben ‘Sayın Başbakan’la bir değerlendirmesi yapılır’ dedim. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil.” yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kabinenin gündeminde henüz bedelli yok, dedikodusu var” şeklinde konuya açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Sosyal medyada bedelli askerliğe ilişkin yer alan bazı ifadelerin hatırlatılması üzerine “O sözler size mi aitti?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bana ait değil, ben ‘Sayın Başbakan’la bir değerlendirmesi yapılır’ dedim. Şu anda böyle bir şey söz  konusu değil. Kabinenin gündeminde bedelli yok, dedikodusu  var” yanıtında bulundu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ardından partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Meclis iç tüzüğünün hemen değişmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gerekirse Meclis tatil yapmasın” açıklamalarında bulundu.

“AK Parti olarak, eğitimi önceliklerimizin en ön planına aldık” vurgusunu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından çarpıcı başlıkları şu şekilde: Cumhuriyet tarihinin en büyük reformunun gerçekleştirdiğimiz alanlardan bir sağlık sektörü oldu. 19 bin olan yatak sayısını 153 bine çıkardık. Sağlık kurumlarında hizmet verenlerin sayısını 875 bine ulaştırdık. Tıp Fakültelerimizin sayısını da artırma gayretinde olduk. Son olarak şehir hastaneleri projemizi hayata geçiriyoruz.Sağlık üniversitelerinin ilk adımlarını biz attık. Son olarak şehir hastaneleri projesini hayata geçirdik. Şehir hastanelerimizin tamamını inşallah 1.5 yıl içinde açıyoruz. AK Parti insana odaklı bir Türkiye’yi hedeflemiştir. Şeklinde gündeme dair AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ