Sanikhaber.com

Ağrı Devlet Hastanesinde Yaşanılan Şok Ameliyat ! Klima Olmayınca Çareyi Yelpazede Aradılar!

Ağrı Devlet Hastanesinde Yaşanılan Şok Ameliyat ! Klima Olmayınca Çareyi Yelpazede Aradılar!

Ağrı Devlet Hastanesi’nde klima arızası nedeniyle ameliyat esnasında kartondan yelpaze kullanıldığına dair görüntüler ortaya çıktı. Tepki gören bu durumun ardından açıklamada bulunan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ali Bulut, görüntülerin 1 ay öncesine ait olduğunu belirterek, “Bir komplo ile karşı karşıyayız” dedi

Ağrı Devlet Hastanesi ameliyathanesinde havalandırma sisteminde geçen ay arıza meydana geldi. Ağrı Devlet Hastanesi yönetimi konuyu resmi yazıyla Ağrı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bildirdi.

Ağrı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ali Bulut, Diyadin Devlet Hastanesi’nde kullanılmayan klimayı Ağrı Devlet Hastanesine getirmek için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Ağrı Devlet Hastanesindeki 4 ameliyathanede aynı durum olduğu için bu süreçte acil dışındaki ameliyatların ertelendiğini anlatan Bulut, yönetimi zor durumda bırakmak için yelpazeli ameliyat görüntülerinin çekildiğini ve yayınladığını öne sürdü.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ali Bulut şunları söyledi: “Görüntüler, 1 ay önce acil bir ameliyatta kaydedilmiş. Ameliyatı yapan doktor arkadaşımız arkası dönükken birisi yelleme yapıyor. Birileri de görüntü çekiyor. Muhtemelen bu planlanmış bir şey de olabilir. Şu an kliminanın montajı tamamlandı. Yarından sonra ameliyathane normal çalışmaya başlayacak. Art niyet zaten orada. O eski görüntüler kurgulanmış. Bir komplo ile karşı karşıyayız.”

“Gerekli soruşturmayı başlattık. Bu olaya karışanlar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Çünlü Ağrı’da daha havalar ısınmış değil, yelpaze yapılacak kadar içerisi sıcak değil Zaten önümüzdeki Ekim ayında Ağrı Devlet Hastanesi yeni hizmet binasına taşınacak. Bu nedenle yeni bir klima yerine Diyadin’le sorunu çözmek istedik.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ