Sanikhaber.com

Konya Da Suriyeli İki Çocuğa 5 Lira Vererek Hırsızlık Yaptıran Adam Adliyeye Sevk Edildi

Konya Da Suriyeli İki Çocuğa 5 Lira Vererek Hırsızlık Yaptıran Adam Adliyeye Sevk Edildi

Suriyeli iki çocuğa 5 lira vererek hırsızlık yapmalarını istediği iddia edilen Gazi Y. Konya da kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alındı.

Geçtiğimiz gün saat 15.00 sularında Konya merkezde Karatay ilçesinin bulunan Hamzaoğlu Mahallesi Bakraçlı Sokakta yer alan Mevlüt Ünveren’ in evinde gerçekleşen olaya göre Suriyeli iki çocuk evin camını kırarak 5 tane su bataryası, su saati, çaydanlık, 2 tane küçük tüp, çekiç, güğüm ve anten gibi malzemeleri çalarak kaçtıkları öne sürüldü. Cam kırılma sesini duyarak dışarı çıkan mahalleli olayın hırsızlık olduğunu anlayınca hemen polisi aradı ve olayı yerine hemen gelen polis ekipleri tarafından söylenenlere dayanarak olay da küçük yaşta 2 çocuğun eve girdiği büyük bir erkeğin de olay yerinden koşarak kaçtığı belirlendi. Polis ekiplerinin oalyın yaşandığı yerin çevresinde yaptığı incelemelerde olayın Suriyeli iki çocuk 11 yaşındaki A.A ve  10 yaşındaki V.E.H.E.K tarafından gerçekleştirildiği anlaşıldı. 2 çocuk olayın yaşandığı yerin yakınlarında yakalandı.

Çocukların polis ekiplerine verdikleri bilgilere göre 37 yaşındaki Gazi Y. hırsızlık yapmaları için kendilerine 5 lira verdiğini ve ardından bir ev göstererek hırsızlık yapmamızı istedi ifadelerini kullandılar. Verilen bu bilgilere dayanarak polis  ekipleri Gazi Y.’ yi gözaltına aldı. Gazi Y. polis ekiplerine verdiği ifade de “Çocuklar eski komşularımdır. Bana malzeme getirdiler bende 5 lira karşılığında onlardan aldım. Olay saatinde hırsızlığın meydana geldiği bölgeyede bir yakınımı görmek için gittim” dediği öğrenildi. Olayda çalınan malzemeler bulunurken, Suriyeli çocuklar Çocuk Şube’ ye teslim edildiler. Gazi Y. isimli şahıs ise biten işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ