Sanikhaber.com

9 Eli Silahlı Adamı Alaattin Çakıcı’yı Kırıkkale’deki Cezaevine Nakledilirken Kaçırmak İstedi

9 Eli Silahlı Adamı Alaattin Çakıcı’yı Kırıkkale’deki Cezaevine Nakledilirken Kaçırmak İstedi

Edirne cezaevinde yatmakta olan organize suç örgütü kurucusu Alaattin Çakıcı, 15 Temmuz 2016 tarihinde geçirdiği sağlık problemleri dolayısıyla Bolu F Tipi Cezaevi’nakledildi. Bolu’da geçirdiği süre boyunca sağlık problemlerinden ötürü devamlı hastaneye kaldırılan Çakıcı, Mart 2017’de İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde bağırsak fıtığı ameliyatı oldu. Yapılan tedavisinin ardından Elebaşı Çakıcı’nın Bolu’dan Kırıkkale’de bulunan F Tipi Cezaevi’ne naklinin gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

 

9 Silahlı Adamı Çakıcı’yı Kaçırmak İçin Oradaydı

İstihbarat servisinden verilen bilgiye göre, İstanbul ve Kocaeli üzerinden Çakıcı’yı firar ettirmek için yola çıkan 9 adam, 6 Haziran tarihinde 4 adet lüks araç ile Bolu’ya giriş yaptı. Şüpheli şahıslar, Bolu-Ankara yolu istikametinde Çakıcının naklini sağlayacak olan cezaevi aracının geçeceği güzergah üzerinde pusu kurdu. Bütün gün aracın gelmesini bekleyen şahıslar, aldıkları bilginin yanlış olduğunu düşünmesi üzerine bölgeden ayrıldı. Adamların ayrılmasının ardından 6 Haziran gece saatlerinde Alaattin Çakıcı Kırıkkale’ye nakledildi. Yaptıkları kaçırma planının başarısız olması üzerine Çakıcı’nın elemanlarından Y.E.U ve Ö.T Bolu’da bir vatandaşı silahla vurduktan sonra Ankara’ya hareket etti.

Çakıcı’nın adamlarının Ankara’ya hareket ettikleri bilgisini öğrenen güvenlik güçleri, arama çalışması başlattı. Çukurambar’da bir kafeterya da buluşan D.A., A.G., Ö.T., Y.Ç., ve Y.E.U polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Daha sonra incelenen güvenlik kamera kayıtlarına göre operasyon esnasında, şüpheli şahısların karşılarında polis ekiplerini görmeleri üzerine silahlarına davrandıklarını fakat fırsat bulamadan kıskıvrak yakalandıkları görülüyor. Güvenlik güçleri, Çakıcı’nın diğer adamlarını E.K., G.B., A.Ç., ve V.K., ise Çankaya ilçesinde konakladıkları otelde ve Kızılay bölgesinde araç içinde seyir halindeyken yakalanarak karakola götürüldü.

Çok Sayıda Silah, Mermi ve Para
Gözaltına alınan şüpheli şahısların üst aramasında 8 ruhsatsız silaha, 100’ün üzerinde mermi ve 3 bin lira paraya rastlandı. Ayrıca Alaattin Çakıcı’nın hapishaneden göndermiş olduğu mektuplar ve fotoğrafların şahısların üzerinden çıkması dikkat çekti. Şüpheli şahıslar arasında bulunan Y.E.U’nun cezaevinden çıkalı kısa bir süre olduğu, Ö.T ve Y.Ç’nin de cinayet şüphelisi olarak aranmakta olduğu, diğer şüpheli şahıslarında daha evvel bir çok kez adli kayıtlarının bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Yakalanan tabancalar, kriminal ekipleri tarafından incelenmeye alındı. Emniyette biten işlemlerinin sonrasında adliyeye sevki yapılan şüpheli şahısların 7’sinin tutuklu yargılanmasına karar verildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ