Sanikhaber.com

7 Kız Öğrenciye Cinsel İstismar Da Bulunan Öğretmene 182 Yıl Hapis İstemiyle Dava Açıldı

7 Kız Öğrenciye Cinsel İstismar Da Bulunan Öğretmene 182 Yıl Hapis İstemiyle Dava Açıldı

Geçtiğimiz günler de Adana da 7 kız öğrenciye karşı cinsel istismar yaptığı iddia edilen 42 yaşında biyoloji öğretmeni olan G.G. için 182 yıla kadar hapis cezası isteyerek hakkında dava açıldı.

Adana da merkez Seyhan ilçesinin Gülbahçe Mahallesi ‘nde yer alan sadece kız öğrencilerin eğitim hayatına devam ettiği bir Anadolu lisesin de okumakta olan 7 kız öğrenci okul idaresine biyoloji derslerine giren öğretmen G.G. ‘nin kendilerine Cinsel taciz bulunduğunu açıkladılar.

‘Şaka olsun diye bazı sözler sarf ettim’

Okul idaresinin polisin yardımına başvurmasıyla birlikte başlayan soruşturma da G.G. nöbetçi mahkemeye sevk oldu. Kendisine karşı yapılmış olan suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmeyen G.G. “Zaman zaman, şaka olarak bazı sözler söyledim. Öğrencilerin saçlarındaki topuzlarına dokunduğum oldu. Kendi çocuğuma gösterdiğim sevgi gibi yanaklarını sıktım, burunlarını çektim. Herhangi bir cinsel istismar eyleminde bulunmadım” sözlerini ifade ederek savunmasını yaptı ve G.G. tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre Cumhuriyet Savcısı olayla ilgili soruşturmayı tamamlayarak iddianamesini hazırladı.  Cumhuriyet Savcısı G.G’ nin öğrencileri olan 7 kıza, masaj yaptırarak, boyunlarına sarılarak, dövme bahanesiyle arkadan sarılmaya çalışarak ve göğüslerine ellemeye çalışarak kızlara cinsel taciz de bulunulduğunu açıkladı. Cinsel istismar ve hürriyetten yoksun kılma suçlarını işlediğinden dolayı hakkında 182 yıla kadar hapis cezası istenen G.G. için 7′ nci Ağır Ceza Mahkemesin de görülmek üzere dava açıldı. Davanın görülmesine yakın zamanda başlanılması bekleniyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ